Demakijaż jest jednym z najistotniejszych elementów pielęgnacji skóry. Kosmetyki kolorowe mają za zadanie podkreślać naturalne piękno i uwypuklać cechy urody, na które chcesz zwrócić uwagę. Nowoczesne kosmetyki kolorowe nie tylko nie szkodzą skórze, ale wręcz pielęgnują ją i chronią dzięki zawartości dodatkowych składników np. filtrów UV i wyciągów roślinnych.
Makijaż, krem, serum i pozostałości całego dnia np. kurz, zanieczyszczenia powietrza, pyły i osady, które mogły znaleźć się na skórze, należy jednak skutecznie usuwać – stąd konieczność wykonywania demakijażu twarzy każdego dnia.
Demakijaż – nie lekceważ tego punktu dnia!
Dlaczego? Ponieważ niewłaściwie oczyszczana skóra nie jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych i pielęgnacyjnych z kremów i serum. Dodatkowo resztki makijażu, które mieszają się z sebum i zanieczyszczeniami, mogą być pożywką dla bakterii np. tych wywołujących stany zapalne skóry. Jeśli masz wrażliwą cerę lub chorujesz na trądzik, powinnaś przykładać szczególną wagę do wyboru preparatu, którym wykonasz wstępne oczyszczanie skóry.
Płyn micelarny czy olejek do demakijażu?
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów o bardzo zróżnicowanej formule. Jak wybrać odpowiedni dla siebie? Powinnaś zdecydować się na płyn micelarny czy na olejek do demakijażu? Co z kremami do usuwania makijażu i olejkami w formie masła? Czy płyn dwufazowy jest odpowiedni przy twoim typie cery?
Odpowiedzi na te pytania szukaj w rodzaju swojej skóry. Osoby ze skórą tłustą, ze skłonnością do przetłuszczania się, nadprodukcji sebum oraz powstawania zmian zapalnych powinny używać formuł bez olejków lub z olejkami o właściwościach antybakteryjnych i łagodzących np. z olejem z drzewa herbacianego lub olejkiem lawendowym. Olejek lawendowy jest od wielu lat powszechnie wykorzystywany w medycynie naturalnej i kosmetologii. Ma bakteriostatyczne właściwości, przyspiesza gojenie się skóry i łagodzi podrażnienia. Przykładem produktu zawierającego olejek z lawendy jest Lawendowy olejek LIRENE Natura. Kosmetyk zawiera ekstrakty z kwiatów (m.in. bzu, jaśminu, róży) oraz rzeczony olejek lawendowy. Usuniesz nim nawet wodoodporny makijaż, składniki aktywne olejku świetnie ukoją i uregulują skórę, która ma skłonność do nadprodukcji sebum i powstawania stanów zapalnych.
Jak używać olejku do demakijażu? Porcję kosmetyku rozgrzej w dłoniach, następnie nałóż na twarz masując skórę delikatnymi ruchami. Demakijaż możesz uzupełnić szmatką muślinową, namocz ją w ciepłej wodzie i przyłóż do buzi pokrytej olejkiem – para wodna i ciepło pomogą usunąć kosmetyki w całości, a rytuał oczyszczania będzie jeszcze bardziej relaksujący i kojący.
Na koniec spłucz olejek i pozostałości makijażu z twarzy. Czujesz niesamowitą miękkość i elastyczność skóry? Teraz możesz przejść do kolejnego kroku pielęgnacji!
Dla osób ze skórą suchą odpowiednie będą kosmetyki zawierające składniki nawilżające i cięższe oleje np. arganowy. Kobiety z tego typu cerą mogą swobodnie używać maseł i olejków do demakijażu – te nawilżające formuły nie obciążą zbytnio ich skóry, a nawilżą ją i odżywią.
Roślinne składniki nawilżające? Naturalnie!
Siła roślin jest niesamowita, można z nich czerpać składniki i wyciągi odpowiednie dla potrzeb wszystkich cer. Lukrecja utożsamiana z czarnymi, słodkimi cukierkami o charakterystycznym smaku ma niezwykłe działanie nawilżające. Ekstrakt z lukrecji jest coraz częściej używany jako nawilżający składnik kosmetyków do twarzy, ciała i włosów.
Kolejnym składnikiem pochodzenia roślinnego, nad którym warto się pochylić, jest nagietek. Ten popularny polny kwiat jest znany ze swoich właściwości łagodzących i przyspieszających regenerację i gojenie się tkanek. Płatki nagietka są wykorzystywane do przygotowywania odwarów i ekstraktów, które znajdują zastosowanie w preparatach odświeżających, tonikach, kremach, żelach pod oczy i płukankach do włosów, bowiem nagietek ma właściwości lekko koloryzujące i sprawdza się w pielęgnacji blond pukli. Szukasz płynu micelarnego zawierającego składniki pochodzące z nagietka? Wybierz Nagietkowy płyn micelarny LIRENE Natura, który dosłownie zawiera w butelce roztańczone, naturalne płatki nagietka . Płyn zawiera kojące składniki, świetnie wpływa na kondycję skóry, zmniejsza zaczerwienienie, skutecznie usuwa makijaż oraz odświeża skórę.
Makijaż wodoodporny? To nie problem!
Świetnie to znasz. Pomimo dokładnego demakijażu wieczorem nad ranem budzisz się z czarnymi podkówkami wokół oczu. Przyczyną ich powstawania jest niedokładny demakijaż oczu. Tusz do rzęs to kosmetyk, , jakiego kobiety najchętniej używają w wersji wodoodpornej, ale nie tylko on jest problemem. Kosmetyki do twarzy np. puder czy podkład również mają składniki, które sprawiają, że są „waterproof”. W sezonie letnim pamiętaj,, by używać płynów do demakijażu przeznaczonych dla osób używających kosmetyków wodoodpornych. Jesteś ciekawa dlaczego?
Nawet jeśli nie używasz tuszu do rzęs w tej formule, to prawdopodobnie intensywnie chronisz skórę przed słońcem, używając kosmetyków UV. W większości przypadków są one silnie wodoodporne – trzeba je usunąć płynem, który poradzi sobie z taką formułą.
Podsumowanie – wybierz kosmetyk do demakijażu i ciesz się czystą skórą
Wybierając dla siebie płyn do demakijażu lub olejek, skup się na potrzebach twojej skóry. Wybierz kosmetyk, który ma odpowiednią formułę i zawiera składniki, które podziałają antybakteryjnie, regulująco, nawilżająco czy przeciwzmarszczkowo.
Szukaj składników, których działanie zostało potwierdzone w toku badań i tych, które są popularne w medycynie tradycyjnej i kosmetologii od dawna np. olejek lawendowy, ekstrakt lukrecji czy nagietek.