O Lirene

Ekspertki Lirene

Dla Ciebie. Dla siebie.


Lirene to innowacyjne pomysły na piękno, zaspokajające realne potrzeby skóry poprzez szeroką ofertę kosmetyków do pielęgnacji twarzy, makijażu, pielęgnacji ciała i do opalania.

Opracowujemy skuteczne formuły kosmetyków, dzięki którym każdego dnia wyglądasz i czujesz się pięknie. Zależy nam na dostarczaniu Ci najnowszych rozwiązań kosmetologicznych i najskuteczniejszych składników aktywnych.

Tworzymy kosmetyki specjalnie dla Ciebie. Żebyś korzystając z nich – mogła zrobić coś dla siebie.

ㅤㅤ

Innowacje stworzone przez kobiety dla kobiet


Nikt nie zna potrzeb kobiet lepiej niż… one same. Dlatego Lirene tworzą ekspertki, które każdego dnia śledzą trendy i dokonują nowych odkryć, aby tworzyć wyjątkowe kosmetyki – dla Ciebie i dla siebie.

W naszym zespole znajdziesz naukowców, laborantki, technolożki, specjalistki marketingu, sprzedaży, produkcji, ochrony środowiska, projektantki opakowań, wspierane przez koleżanki z działu personalnego czy księgowości. To specjalistki w swoich dziedzinach. Osoby pełne pasji tworzenia bezpiecznych i przyjemnych w stosowaniu kosmetyków, które każdego dnia pomagają Ci z uśmiechem spojrzeć w lustro.

ㅤㅤ

Jak testujemy nasze produkty?


W naszym laboratorium prowadzimy testy bezpieczeństwa i skuteczności:
• Badania in vitro (testy na modelach naskórka)
• Badania in vivo (instrumentalna i subiektywna ocena działania produktu)
• Testy z udziałem probantek (badania aplikacyjne, prowadzone pod kontrolą lekarzy dermatologów)

Kosmetyki Lirene są cruelty free – nie testujemy, nie testowaliśmy i nie zlecaliśmy wykonywania testów na zwierzętach.Jaką drogę musi przejść kosmetyk, by trafić na sklepową półkę?
Piękno z natury


Bardzo zależy nam na tym, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się cudowną różnorodnością i bezpieczeństwem, jakie gwarantuje czyste środowisko. Właśnie dlatego nasze procesy i produkty projektujemy w sposób odpowiedzialny, zwracając uwagę na aspekty ekologiczne.

Słowa zamieniamy w działanie


Minimalizujemy zużycie plastiku!


Nieustannie pracujemy nad opakowaniami naszych produktów, by były bardziej przyjazne środowisku – zrezygnowaliśmy z celofanu, stosujemy kartoniki FSC, poszukujemy rozwiązań, pozwalających na zmniejszenie zużycia plastiku i papieru, a także odzyskujemy i ponownie wykorzystujemy w procesie logistycznym opakowania kartonowe oraz folie opakowaniowe pochodzące z dostaw opakowań i surowców.

  • Ograniczyliśmy zużycie plastiku o tyle, ile waży… dorosły słoń indyjski – 4,79 tony w 2022 roku.
  • Ograniczyliśmy zużycie papieru o 2,5 tony w 2022 roku.
  • 92% naszych opakowań nadaje się do recyklingu (IV kwartał 2022).
  • Nasze opakowania zawierają nawet do 30% tworzywa z recyklingu poprodukcyjnego – już teraz realizujemy odzysk i ponownie wykorzystujemy odpady opakowaniowe powstałe po zużyciu naszych wyrobów na poziomie, który Unia Europejska planuje osiągnąć dopiero w 2030 roku.

Zielona energia daje moc


Nasza produkcja oraz biuro są zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu znacząco zredukowaliśmy ślad węglowy organizacji.

Z szacunkiem i miłością do zwierząt


Nie testujemy, nigdy nie testowaliśmy i nie zlecaliśmy wykonywania testów na zwierzętach firmom, które z nami współpracują. Dla wszystkich surowców używanych w produkcji posiadamy deklarację producenta odnośnie niewykonywania testów na zwierzętach.

  • Otrzymaliśmy certyfikat „Cruelty Free” międzynarodowej organizacji PETA, a także widniejemy na liście firm nietestujących na zwierzętach Stowarzyszenia „Happy Rabbit”.