Z wiekiem skóra twarzy traci jędrność i przestaje być gładka i napięta. Pojawiają się zmarszczki i widoczny brak jędrności niektórych obszarów twarzy. Skóra może jednak dzięki odpowiednim zabiegom i pielęgnacji dłużej utrzymać elastyczność oraz młody wygląd. Jednym z zabiegów, które możemy wykonać samodzielnie w domu, jest przeciwzmarszczkowy masaż ujędrniający twarzy.
Masowanie skóry pobudza krążenie krwi i limfy w jej tkankach oraz dotlenia komórki, dzięki czemu twarz wygląda promiennie i świeżo. Masaż uruchamia naturalne procesy odnowy komórkowej, sprawiając, że skóra odzyskuje napięcie i jędrność.
Przeciwzmarszczkowy masaż ujędrniający twarzy wykonywać można codziennie, na noc, przed nałożeniem kremu. Skóra po masażu lepiej wchłonie składniki odżywcze i przeciwzmarszczkowe zawarte w kremie.
Masażu twarzy nie należy wykonywać „na sucho” – skóra musi być natłuszczona, na przykład pielęgnacyjnym olejkiem do twarzy. Warto zastanowić się nad zastosowaniem profesjonalnego produktu zwiększającego efektywność zabiegu.
Takim produktem może być miodowa maska do masażu twarzy Lirene LAB Therapy. Maska ta jest idealna dla skóry potrzebującej odprężenia, wygładzenia i odżywienia – bez względu na wiek i rodzaj cery. Zawarty w niej ekstrakt z miodu łagodzi i zmiękcza skórę, a kwas cytrynowy rozświetla cerę i dzięki właściwościom antyoksydacyjnym przeciwdziała starzeniu się skóry.
Opracowany przez Lirene kompleks LinoléiqueExclusive działa regenerująco na skórę twarzy pozbawioną jędrności i blasku. Miodowa maska do masażu twarzy z linii LAB Therapy działa odprężająco i regenerująco na skórę twarzy. W połączeniu z masażem pozostawia skórę widocznie odżywioną i miękką.
Przeciwzmarszczkowy masaż ujędrniający twarzy – krok po kroku
Przeciwzmarszczkowy masaż ujędrniający twarzy powinien być wykonywany na tyle mocno, by skóra twarzy lekko zaczerwieniła się i rozgrzała. To znak, że komórki zostały pobudzone do działania i odnowy.
Masaż twarzy rozpoczynamy od brwi, masując okrężnymi ruchami grzbiet nosa, przesuwając się równolegle w kierunku skroni i obszarowi całego czoła. To działanie pozwala na rozluźnienie mięśni twarzy w obszarze tak zwanej lwiej zmarszczki, powstającej pionowo między brwiami.
Czoło masujemy czubkami palców, zaczynając od nasady nosa, wykonując poziome, pocierające ruchy, lekko naciskając skórę. Masując czoło, przesuwamy się stopniowo do góry, poziomo ku nasadzie włosów.
Przeciwzmarszczkowy masaż ujędrniający twarzy nie może pominąć okolicy ust, w której skóra szybko traci jędrność, kontur ust zaciera się, a z czasem pojawiają się widoczne zmarszczki. By spowolnić ten proces, warto masować tę okolicę za pomocą palców: wskazujących i kciuków.
Zaczynamy uciskanie od kącików ust, wykonując palcami małe, okrężne ruchy w kierunku środka ust. Na stan skóry wokół ust wpływa również (bez)głośne wypowiadanie samogłosek a, o, i, e, u, y, mocno otwierając usta i rozciągając skórę.
Na podwójny podbródek świetnie wpłynie unoszenie głowy do góry i podkładanie pod brodę prostej dłoni podczas wykonywania poprzedniego ćwiczenia z wypowiadaniem samogłosek. Takie działanie wzmocni mięśnie twarzy i szyi, a skóra okolicy podbródka stanie się bardziej napięta.
Do masażu twarzy stosować można również dodatkowo specjalne rollery – wałeczki wykonane z plastiku lub ostatnio modnych minerałów takich jak jadeit czy ametyst, dodatkowo pobudzających odnowę komórkową skóry twarzy.
Regularne wykonywanie przeciwzmarszczkowego masażu twarzy pozwala na poprawę napięcia skóry, jej jędrności oraz blasku dzięki dotlenieniu i pobudzeniu komórek skóry do pracy i szybszej odnowy. Dzięki masowaniu skóry zmarszczki spłycają się, a twarz staje się promienna i odżywiona.