Czym wyróżnia się pianka do mycia twarzy?

25.02.2019

Cera trądzikowa wymaga szczególnego traktowania, zwłaszcza w przypadku pielęgnacji. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się trądziku, zaskórników czy rozszerzonych porów, musisz pamiętać o wyborze właściwych produktów do codziennego mycia twarzy, które skutecznie uporają się z tym problemem.Tego rodzaju kosmetyki, choć skuteczne, muszą również charakteryzować się łagodnym działaniem, przystosowanym do młodej skóry. W tej roli świetnie sprawdza się pianka do mycia twarzy. Produkt ten, stając się podstawą codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do wyprysków, zwiększa twoje szanse na uporanie się ze znienawidzonymi pryszczami. 

ABC oczyszczania, czyli czego używać do mycia twarzy?

Odpowiednią pielęgnację twarzy warto rozpocząć już w wieku nastoletnim, zwłaszcza jeśli cera jest podatna na powstawanie różnego rodzaju wyprysków i zaskórników. Myjąc codziennie twarz odpowiednimi produktami, sprawisz, że twoja skóra stanie się gładka i czysta, a ty będziesz czuła się po prostu pewniej. Dlatego tak ważne jest to, aby do mycia twarzy wybrać odpowiedni kosmetyk. Jednym z przeznaczonych do tego celu jest żel do mycia twarzy. Jego zadaniem jest oczyszczanie skóry ze zgromadzonych na niej po całym dniu różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym również pozostałości po demakijażu. Należy go nakładać zawsze po usunięciu makijażu, a następnie dokładnie spłukać wodą. Równie skuteczna w zakresie oczyszczania jest pianka do mycia twarzy. Produkt ten charakteryzuje się jednak nieco łagodniejszym działaniem niż żel, dlatego lepiej sprawdza się w przypadku młodej, delikatnej skóry. Regularnie stosowany zapobiega powstawaniu wyprysków, pomaga pozbyć się zaskórników, a także redukcje ilość wydzielanego sebum. Dzięki temu twoja skóra zostanie starannie oczyszczona i co ważne – nie będzie się świecić.Jeśli szukasz skutecznego produktu, który pomoże ci rozprawić się z problemami cery trądzikowej, możesz wybrać piankę do mycia twarzy oczyszczającą pory od Under Twenty, która dzięki zawartości składników antybakteryjnych pomaga zredukować niedoskonałości. Pamiętaj, że produkty do mycia twarzy nie powinny zawierać substancji chemicznych, parabenów i silikonów. Dlaczego? Składniki te mogą dodatkowo zaostrzyć pojawianie się wyprysków, ponieważ nie są przyjazne dla skóry, zwłaszcza młodej.Zamiast tego wybierz kosmetyk, który w swoim składzie będzie miał naturalne składniki, takie jak kwas migdałowy czy wyciąg z soczewicy. Możesz być pewna, że regularne stosowanie produktów, w tym również pianek do mycia twarzy, o takim składzie sprawi, że twoja cera stanie się wygładzona, zanieczyszczenia zostaną usunięte, a ty będziesz mogła cieszyć się skórą bez pojawiających się wyprysków każdego dnia. 

Jak prawidłowo myć twarz?

Skoro już wiesz czym myć twarz, warto, byś również wiedziała, jak to robić prawidłowo. Przede wszystkim pamiętaj, by wszelkie produkty do mycia twarzy stosować dopiero wówczas, gdy usuniesz całkowicie makijaż. Do tego celu najlepiej stosować płyny micelarne przeznaczone dla młodej skóry. Jeśli masz tłustą lub mieszaną cerę, na której często pojawiają się wypryski, lepiej zrezygnuj z mleczka do demakijażu, ponieważ produkt ten ma dość tłustą konsystencję.Po usunięciu makijażu nanieś niewielką ilość wybranego produktu do mycia twarzy, a następnie rozprowadź go delikatnie. Pamiętaj, by pozostałości dokładnie usunąć ciepłą wodą. Do mycia twarzy możesz stosować specjalne gąbeczki lub szczotki. Jeśli decydujesz się na ich wykorzystanie, pamiętaj, aby po każdym użyciu, je dokładnie wyczyścić. Po umyciu twarz należy osuszyć, najlepiej przy użyciu jednorazowego płatka lub chusteczki. Wycieranie twarzy ręcznikiem sprawi, że twoja skóra będzie miała kontakt ze wszystkimi bakteriami, które się na nim znajdują, co – jak zapewne się domyślasz – może sprawić, że na twojej twarzy pojawi się jeszcze więcej niedoskonałości. Pielęgnację możesz zakończyć użyciem toniku, który pomoże zredukować nadmiar sebum i pozostawi skórę czystą i odświeżoną.