13.10.2023
Delikatny makijaż młodej cery - jak go wykonać?

Co jest podstawą każdego, dobrze wykonanego makijażu? Na pewno gładka, jednolita cera, odpowiednio dopasowany podkład lub krem BB pomoże Ci ją zmatowić i zatuszować drobne mankamenty.

Czytaj więcej
02.10.2023
Zadbaj o cerę podczas snu: Twoja wieczorna pielęgnacja

Każdy człowiek przeznacza na sen średnio jedną trzecią część życia. Nie jest to jednak czas stracony, ponieważ podczas snu organizm ma szansę wypocząć i się zregenerować. Kiedy się dobrze wyśpisz, masz lepszy nastrój, więcej energii, a nauka z pewnością przychodzi Ci łatwiej.

Czytaj więcej
28.09.2023
Młoda skóra w wielkim mieście - jak dogłębnie ją oczyścić i pozbyć się toksyn?

O dobry stan skóry należy dbać od najmłodszych lat. Jeśli już teraz wypracujesz odpowiednie nawyki, zapobiegniesz wielu problemom dermatologicznym. Podstawowym zabiegiem jest natomiast oczyszczanie.

Czytaj więcej
27.09.2023
Jak się ubierać, żeby zmniejszyć widoczność trądziku?

Jeśli masz trądzik, z pewnością pragniesz poznać wszelkie sposoby na zmniejszenie widoczności wykwitów. Oczywiście podstawą jest leczenie, pielęgnacja i właściwe nawyki higieniczne, jednak warto wiedzieć, że również kolorystyka ubrań ma tutaj znaczenie.

Czytaj więcej
20.09.2023
Odgruzuj skórę po lecie! Kosmetyki złuszczające dla nastolatków

Lato powoli przechodzi do historii, a Ty z pewnością masz w kolekcji nowe, szalone wspomnienia. Jeśli jednak obawiasz się, że dla Twojej skóry wakacje wcale nie były tak beztroskie i aż prosi się o lekkie odgruzowanie, mamy dla Ciebie kilka propozycji kosmetyków, które przywrócą jej gładkość i świeży wygląd.

Czytaj więcej
01.08.2023
Czym różni się przebieg trądziku u dziewcząt i chłopców?

Trądzik może pojawić się na każdym etapie życia, jednak najczęściej choroba zaczyna się w wieku dojrzewania. Statystyki mówią, że z trądzikiem boryka się 85% osób w wieku 12 do 25 lat, z czego 15-25% to przypadki umiarkowane i ciężkie.

Czytaj więcej
05.07.2023
Prebiotyki w kosmetykach - na czym polega ich dobroczynny wpływ na skórę?

Piękny wygląd i zdrowie skóry uzależnione są od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Na pewno ważna jest codzienna, kompleksowa pielęgnacja przy pomocy kosmetyków, stworzonych z myślą o młodej skórze. W ostatnich latach bardzo popularne są preparaty zawierające prebiotyki - czym właściwie są i jaką pełnią funkcję? Oto garść informacji na ten temat.

Czytaj więcej
29.06.2023
Jak wesprzeć dziecko w walce z trądzikiem?

Trądzik to choroba, z którą boryka się 80% populacji między 11. a 30. rokiem życia, przy czym najczęściej diagnozuje się go w wieku dojrzewania.(1) Jego przyczyny są złożone i pewną rolę odgrywają tutaj czynniki genetyczne. Być może i Ty masz na koncie doświadczenie z trądzikiem i łatwiej Ci zrozumieć frustrację dziecka.

Czytaj więcej
05.06.2023
Alkohole w kosmetykach - czy zawsze są szkodliwe?

Jeśli interesujesz się tematem pielęgnacji cery, z pewnością zdarzyło Ci się słyszeć opinię, że lepiej unikać kosmetyków z alkoholem w składzie. Warto jednak wiedzieć, że alkohole to szeroka grupa związków - niektóre z nich faktycznie mogą szkodzić cerze, inne jednak są dla niej neutralne lub nawet wykazują działanie pielęgnacyjne. Mamy dziś dla Ciebie na ten temat garść informacji, które w przyszłości pomogą Ci sięgać po bezpieczne i skuteczne preparaty.

Czytaj więcej