Jak pozbyć się zaskórników?

12.03.2019

Znienawidzone zaskórniki znów na dobre rozgościły się na twojej twarzy? Wypowiedz im walkę! Rozszerzone pory, zaskórniki na nosie, czole oraz brodzie są zmorą wielu nastolatków. Choć z pozoru mało widoczne, występujące licznie na twarzy stają się trudne do zamaskowania. Dlatego zamiast starać się je ukryć, lepiej spróbować całkowicie je usnąć. Pytanie tylko, jak pozbyć się zaskórników…? Jeśli i ty szukasz na nie odpowiedzi, przeczytaj kilka wskazówek, które – jak mamy nadzieję – pomogą ci zwalczyć zaskórniki na dobre.

Czym są zaskórniki?

Zanim zaczniesz walczyć z zaskórnikami, musisz je dobrze poznać, dowiedzieć się,czym są i w jaki sposób się tworzą. Zaskórniki i wągry to problemy skórne, które powstają na skutek zalegającego u ujścia gruczołów łojowych nadmiaru sebum, a więc substancji przez nie produkowanej. Kiedy łoju jest za dużo, zaczyna się on gromadzić na skórze, stając się pożywką dla bakterii. W rezultacie pory skóry zostają zatkane, a namnażające się bakterie przyczyniają się do powstania wyprysków. Pojawiają się zaskórniki. Mogą one występować w dwóch postaciach: otwartej i zamkniętej. Otwarte zaskórniki widoczne są na skórze jako nieestetyczne czarne wykwity, łatwo ulegające zakażeniom bakteryjnym, w wyniku których zamieniają się w ropne krosty. Z kolei zamknięte zaskórniki przybierają postać drobnych białych grudek znajdujących się pod powierzchnią skóry. Najczęściej powstają w wyniku niewłaściwego złuszczania się komórek naskórka, które w połączeniu z zalegającym sebum zatykają ujścia gruczołów łojowych. Ten rodzaj zaskórników jest trudniejszy do usunięcia.Bez względu na to, który rodzaj zaskórników dotyczy twojej cery, musisz pamiętać, że najskuteczniejszą bronią w walce z nimi jest systematyczna pielęgnacja skóry twarzy, polegająca przede wszystkim na starannym oczyszczaniu cery. To jedyny sprawdzony sposób na wągry, który pomaga je w znacznym stopniu zminimalizować, jednocześnie ograniczając ryzyko ich ponownego wystąpienia.

Dobry sposób na zaskórniki – znajdź swój własny!

Zapewne i ty niejeden raz zastanawiałaś się,jak pozbyć się białych zaskórników, czy też szukałaś skutecznych sposobów na usuwanie zaskórników zamkniętych, wypróbowując z mniejszym lub większym skutkiem kolejne produkty. Musisz jednak pamiętać, że pozorne niwelowanie problemów, na przykład poprzez ich wyciskanie, to jedna z najgorszych możliwych metod walki z zaskórnikami, która nie tylko w ostatecznym rozrachunku jest nieskuteczna, ale też przyczynia się do spotęgowania problemów. Zatem jak oczyścić pory na nosie w prawidłowy sposób? Zamiast metod manualnych zdecydowanie postaw na zastosowanie właściwych kosmetyków. Zacznij od dokładnego przemycia całej twarzy żelem lub pianką (np. marki Under Twenty) – wybieraj produktyprzeznaczone do skóry problematycznej. Następnie osusz twarz papierowym ręcznikiem. Na tak przygotowaną skórę twarzy nałóż peeling do cery trądzikowej i wykonaj delikatny masaż opuszkami palców. Dzięki temu skóra twarzy zostanie starannie oczyszczona. Aby przywrócić skórze właściwe pH, a dodatkowo spotęgować efekt jej oczyszczenia, zastosuj tonik na wągry, np. antybakteryjny tonik redukujący zaskórniki Under Twenty. Tego rodzaju produkty, jak wspomniany tonik na zaskórniki, dzięki zawartości składników antybakteryjnych pielęgnują skórę trądzikową w sposób kompleksowy, wyraźnie poprawiając jej wygląd. Na koniec zastosuj odpowiedni krem, najlepiej głęboko oczyszczający do cery trądzikowej. Taka systematycznie powtarzana seria zabiegów pielęgnacyjnych pomoże ci uporać się z problemem zaskórników na dobre, przywracając twojej twarzy nieskazitelny wygląd.