Jak skutecznie myć twarz nastolatki?

25.02.2019

Wypryski, niedoskonałości i świecąca się skóra to problemy, z którymi zmaga się wiele nastolatek. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć. Pierwszym krokiem do pokonania pryszczy i innych problemów skórnych jest właściwa pielęgnacja, polegająca przede wszystkim na starannym oczyszczaniu skóry twarzy. Drugim ważnym czynnikiem, który pomoże uporać się z wypryskami i zaskórnikami, jest dobór odpowiednich kosmetyków oczyszczających. Jeśli więc jesteś gotowa zawalczyć o idealnie gładką cerę wolną od niedoskonałości, sprawdź, jak skutecznie pielęgnować skórę i jakie kosmetyki stosować do tego celu. Gotowa? Zaczynamy od mycia twarzy!

W jaki sposób myć twarz?

Jeśli sądzisz, że mycie twarzy ogranicza się wyłącznie do zmycia makijażu i nałożenia jakiegoś produktu myjącego, to musimy wyprowadzić cię z błędu! To zdecydowanie za mało. Równie ważny jest bowiem sposób, w jaki to robisz. Musisz pamiętać, że mycie skóry twarzy skłonnej do wyprysków pomoże ci uporać się z trądzikiem i zapobiegnie pojawieniu się go w przyszłości tylko wtedy, kiedy będziesz przestrzegać kilku zasad. W związku z tym, że dla każdej z nas kolejny pryszcz na twarzy, który pojawia się na kilka godzin przed planowaną randką lub imprezą, to duży problem, podpowiemy ci, jak prawidłowo myć twarz. Pamiętaj: prawidłowy nawyk mycia twarzy warto wyrobić w sobie już w okresie nastoletnim, by w ten sposób lepiej dbać o skórę w każdym wieku. Na początek zapamiętaj! Twarz należy myć dwa razy dziennie – rano i wieczorem! Przypominamy, że w ciągu nocy na twojej skórze również gromadzą się bakterie i zanieczyszczenia, które powinny zostać usunięte. Nałożenie makijażu na twarz, która nie została dokładnie oczyszczona, może skutkować nadmiernym pojawianiem się wyprysków. Poranne mycie twarzy jest więc absolutnie niezbędne.Jeśli chcesz to zrobić szybko i skutecznie, mycie twarzy szczoteczką będzie jak najbardziej dobrym pomysłem. Nałóż na nią wybrany kosmetyk do mycia twarzy i delikatnie pocieraj skórę, nie omijając żadnego jej fragmentu. Zajmie ci to dosłownie kilka chwil. Szczoteczkę po zakończonym zabiegu musisz wyparzyć gorącą wodą. W ten sposób dokładnie usuniesz z jej powierzchni nagromadzone bakterie, resztki twojego naskórka i inne zanieczyszczenia. Do mycia twarzy używaj letniej lub zimnej wody. Dzięki temu pory pozostaną otwarte, a zaskórniki się nie pojawią.Umytą twarz osusz płatkami kosmetycznymi lub jednorazową chusteczką. Nigdy nie stosuj do tego celu ręcznika! Gromadzą się na nim bowiem bakterie, które w kontakcie ze skórą twarzy mogłyby przyczyniać się do powstawania niedoskonałości. 

Czym myć twarz?

Skoro już wiesz, jak myć twarz, pora ustalić, jakich kosmetyków powinnaś używać do tego celu. Zacznijmy od demakijażu. W przypadku twojej młodej skóry zdecydowanie najlepiej sprawdzi się płyn micelarny. Kosmetyk ten nie tylko usunie z twojej twarzy zanieczyszczenia, ale też zredukuje nadmiar sebum i zmniejszy ryzyko pojawienia się niedoskonałości. Po dokładnym zmyciu resztek makijażu możesz użyć produktu przeznaczonego już do samego mycia twarzy. Do wyboru masz żele do mycia twarzy oraz pianki.Aby zwiększyć skuteczność pielęgnacji, wzmocnij oczyszczające działanie stosowanego na co dzień żelu do mycia twarzy przez zastosowanie raz lub dwa razy w tygodniu peelingu, który jeszcze dogłębniej oczyści skórę twarzy i pomoże usunąć z jej powierzchni martwe komórki naskórka. Możesz też zastosować kosmetyk, który łączy w sobie działanie obydwu tych produktów, jak np. Żel myjący 4w1 od Under Twenty. Tego rodzaju produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji są równie skuteczne, co delikatne dla skóry twarzy, możesz więc stosować je bez obaw.