Makijaż a trądzik – jak się malować przy cerze trądzikowej?

14.03.2019

Jak już pewnie sama zauważyłaś,cera trądzikowa wymaga specjalnego traktowania. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko jej pielęgnacji, ale też makijażu. Jeśli chcesz bowiem, by skóra twarzy dobrze się prezentowała, musisz nie tylko właściwie o nią zadbać, ale też nauczyć się ją malować tak, aby ukryć to,co powinno pozostać niewidoczne, a przy tym nie spotęgować występujących problemów skórnych. Kosmetyki na trądzik, zarówno te, którymi myjesz i pielęgnujesz twarz, jak i te, którymi się malujesz, powinny więc zawierać substancje przeznaczone do cery trądzikowej. Kiedy już znajdziesz swoje ideały, my podpowiemy ci, jak je wykorzystać, aby wykonać efektowny makijaż bezpieczny dla cery trądzikowej.  

Najlepsze kosmetyki, czyli pielęgnacja cery trądzikowej bez tajemnic

Jak dbać o cerę trądzikową - to pytanie zadaje sobie wiele nastolatek. Nie martw się, nie jesteś wyjątkiem. Część z nich zamiast odpowiedniej pielęgnacji skóry ze skłonnością do problemów stawia na z pozoru prostsze rozwiązanie, starając się ukryć niedoskonałości grubą warstwą makijażu. Jak się pewnie domyślasz, nie jest to dobry sposób. Zakrywanie pryszczy mocno obciążającymi podkładami nie tylko gwarantuje mało estetyczny efekt, ale też sprawia, że na skutek zatkania porów z czasem zaczyna ich przybywać. Nie pozwól, by tak się stało także w twoim przypadku. Wybieraj kosmetyki o delikatnej formule, przeznaczone do cery trądzikowej, które poza pigmentami zawierają również składniki pielęgnacyjne o właściwościach nawilżających oraz substancje antybakteryjne. Krem przeciwtrądzikowy to absolutna podstawa nie tylko pielęgnacji, ale też dobrze wykonanego makijażu. To od jego nałożenia za każdym razem powinnaś rozpoczynać malowanie twarzy. Krem do cery trądzikowej stosuj zawsze na oczyszczoną skórę twarzy. Po nałożeniu poczekaj, aż się dokładnie wchłonie. Dopiero wówczas możesz rozpocząć wykonywanie makijażu. 

Kosmetyki do cery trądzikowej – jak przy ich pomocy wykonać makijaż

Jeśli jesteś posiadaczką cery trądzikowej, pytanie o to,jak zakryć pryszcze przy pomocy makijażu, zapewne nie jest ci obce. Rzeczywiście umiejętnie wykonany make-up sprawia, że niedoskonałości stają się mniej widoczne, a cera nabiera nieskazitelnego wyglądu. Dobry podkład dla cery trądzikowej to ten, który zanadto jej nie obciąży. Powinien mieć lekką konsystencję. Podkład do cery tłustej może się okazać niewystarczający w przypadku skóry skłonnej do niedoskonałości. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie fluid zawierający składniki antybakteryjne, np. marki Under Twenty. Rozprowadź go na oczyszczoną uprzednio twarz. Zamiast niego na co dzień możesz stosować jeszcze lżejszy w swojej formule krem BB matująco-antybakteryjny od Under Twenty. W miejscach, w których pojawia się więcej niedoskonałości, zastosuj punktowo korektor, który pozwoli ci je skutecznie ukryć. Na koniec puder do cery trądzikowej, np. od Under Twenty. Nabierz odrobinę produktu na pędzel, zdmuchnij jego nadmiar, a następnie oprósz nim delikatnie całą twarz. Jeżeli w ciągu dnia twój makijaż będzie wymagał poprawek, zamiast nakładania kolejnych warstw kosmetyków odśwież cerę za pomocą bibułek matujących, a następnie ewentualnie przypudruj w strategicznych miejscach, czyli strefie T. Nigdy nie zapominaj też o dokładnym zmyciu twarzy po przyjściu do domu. Wieczorem skóra powinna odpoczywać. Jeśli więc nie planujesz już żadnych wyjść, w zależności od własnych preferencji usuń resztki makijażu mleczkiem, płynem micelarnym lub pianką, a następnie przemyj twarz żelem oczyszczającym i osusz jednorazowym papierowym kompresem. Zanim pójdziesz spać, pamiętaj, aby nanieść na skórę krem, który zadba o nią, kiedy ty będziesz odpoczywać.