Pryszcze vs makijaż – jak się malować przy cerze z problemami

12.03.2019

Bolące wypryski, blizny po pryszczach czy trudno gojące się rany mogą skutecznie zepsuć nawet najbardziej udany dzień. Jeśli znasz ten problem z autopsji, pewnie też nieraz zastanawiałaś się,jak ukryć pryszcze, by twoja twarz odzyskała zdrowy wygląd, wypróbowując kolejne kosmetyki, które zgodnie z obietnicami producentów miały być skuteczne. I zapewne często rezultat twoich starań daleki był od ideału… Być może powodem twoich problemów jest nie tylko cera trądzikowa, ale także wybór nieodpowiednich kosmetyków. Spieszymy więc z pomocą, podpowiadając, jakie kosmetyki wybrać i jak wykonać makijaż, który pomoże zatuszować niedoskonałości.  

Krok pierwszy – przygotowania

Co zrobić, żeby mieć ładną cerę bez pryszczy – to pytanie zadaje sobie wiele nastolatek. Odpowiedź na nie nie zawsze jest prosta. Często bowiem problemy związane z cerą mają złożone podłoże. Jednak aby z nimi skutecznie walczyć, bez wątpienia musisz postawić na właściwą pielęgnację. Zabiegi oczyszczające powinnaś wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jeśli do tej pory myślałaś, że możesz je ograniczyć wyłącznie do wieczornego oczyszczania skóry twarzy, musisz jak najszybciej zmienić swoje nawyki. Poranna pielęgnacja nie tylko utrwali makijaż, ale również pomoże ci uniknąć pojawienia się na skórze kolejnych niedoskonałości. Dlatego też przed wykonaniem makijażu musisz starannie umyć twarz stosowanym na co dzień żelem lub pianką, a następnie dokładnie ją osuszyć jednorazową chusteczką lub płatkiem kosmetycznym. Teraz pora na krem. Wklep go delikatnie opuszkami palców w skórę całej twarzy, nie omijając żadnego z jej fragmentów. Pamiętaj, że wybrany przez ciebie krem powinien zawierać substancje nawilżające oraz filtry SPF, które zapewnią skórze właściwą ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Aby przedłużyć trwałość makijażu, możesz sięgnąć po krem zawierający substancje matujące. 

Krok drugi – kosmetyki

Zarówno bolące wypryski na twarzy, jak i blizny czy przebarwienia wymagają kamuflażu. Pamiętaj jednak, że o jego skuteczności wcale nie decyduje ilość nakładanych na twarz produktów, ale ich jakość. Zamiast więc nakładać na skórę kolejną warstwę podkładu, denerwując się, że pomimo twoich starań niedoskonałości wciąż są widoczne, lepiej zastanów się nad zmianą stosowanych kosmetyków. Czym zakryć pryszcze, by faktycznie stały się niewidoczne? Oczywiście produktami stworzonymi specjalnie do tego celu. Kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej, jak np. puder do cery trądzikowej Under Twenty, nie tylko pomagają zamaskować niedoskonałości, ale też dzięki zawartości składników o działaniu antybakteryjnym dbają o skórę twarzy, dodatkowo ją pielęgnując. W rezultacie pryszcze stają się mniej widoczne, cera zmatowiona, a trwałość makijażu przedłużona. 

Krok trzeci – makijaż

Puder do cery tłustej i trądzikowej to niejedyny kosmetyk, którego będziesz potrzebować do wykonania makijażu maskującego niedoskonałości cery. Kolejnymi są: podkład lub krem BB oraz korektor. Podobnie jak puder dla cery trądzikowej również te kosmetyki powinny zawierać substancje antybakteryjne, ograniczające namnażanie się bakterii.Wykonanie makijażu na pryszcze rozpocznij od nałożenia na oczyszczoną i nawilżoną skórę twarzy podkładu lub jego lżejszej formy – kremu BB. Do tego celu wykorzystaj opuszki palców, ewentualnie gąbkę do makijażu. Jeśli decydujesz się na jej zastosowanie, pamiętaj, że musi być ona czysta, a więc dokładnie wyczyszczona z resztek kosmetyków, których używałaś przy jej poprzednim wykorzystaniu. Następnie punktowo nanieś na bardzo widoczne zmiany korektor antybakteryjny (np. marki Under Twenty). Na koniec całą twarz oprósz delikatnie pudrem. Pozwoli ci on ujednolicić kolor skóry, przedłużyć trwałość pozostałych kosmetyków oraz zmatowić cerę.