Opakowania przyjazne środowisku

Przywiązujemy dużą wagę do wyboru opakowań przyjaznych środowisku.

Rozpoczynając projektowanie nowych wyrobów, nasz zespół ocenia wpływ każdego opakowania na środowisko, w odpowiedzialny sposób wybierając materiał, gramaturę, pojemność oraz zdobienia.

Nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i wdrażamy kolejne zasady doboru opakowań tak, aby były one możliwie najbardziej przyjazne naszej planecie.

Recykling

90% naszych opakowań nadaje się do recyklingu (II kwartał 2021). Nasze opakowania zawierają nawet do 30% tworzywa z recyklingu poprodukcyjnego. Już teraz realizujemy odzysk i recykling odpadów opakowaniowych, powstałych po zużyciu naszych wyrobów na poziomie, który Unia Europejska planuje osiągnąć w 2030 roku.

Mniej plastiku

Zmniejszamy gramaturę i optymalizujemy pojemność opakowań, rezygnujemy z dodatkowego zabezpieczenia kartoników celofanem, a także wprowadzamy innowacyjne rozwiązania z wymiennymi wkładami kremów. Te rozwiązania pozwoliły na ograniczenie zużycia plastiku o 2,81 ton tylko w pierwszej połowie 2021 r. i o 16,77 ton od początku 2020 r.!

Opakowania z biotworzyw

Dla nowych projektów staramy się wybierać opakowania wytworzone z surowców odnawialnych, takich jak trzcina cukrowa, bambus czy bawełna.

Innowacyjne rozwiązania opakowaniowe

Przykładem takich działań są linie „Jestem Eco” (oparta na koncepcji wymiennych wkładów do kremów) oraz „Tak! Dla ziół!” (w której zastąpiliśmy kartonik bawełnianym woreczkiem do ponownego wykorzystania).

Kartoniki FSC

Wykorzystujemy kartoniki wyprodukowane z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC oraz materiałów z recyklingu. Oznacza to, że surowiec do produkcji papieru został pozyskany w sposób zrównoważony – w miejsce każdego wyciętego drzewa zostało zasadzone nowe.

Kartoniki z makulatury

Niektóre produkty zapakowane są w kartoniki z makulatury.

Ponowne wykorzystywanie

Odzyskujemy i ponownie wykorzystujemy w procesie logistycznym opakowania kartonowe oraz folie opakowaniowe pochodzące z dostaw opakowań i surowców.

Przyszłość

Prowadzimy wspólne badania z jednostkami naukowymi nad wykorzystaniem w opakowaniach surowców biodegradowalnych i pochodzenia naturalnego.