Opakowania przyjazne środowisku

Przywiązujemy dużą wagę do wyboru opakowań przyjaznych środowisku.

Rozpoczynając projektowanie nowych wyrobów, nasz zespół ocenia wpływ każdego opakowania na środowisko, w odpowiedzialny sposób wybierając materiał, gramaturę, pojemność oraz zdobienia.

Nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i wdrażamy kolejne zasady doboru opakowań tak, aby były one możliwie najbardziej przyjazne naszej planecie.

Recykling

Już 92% naszych opakowań nadaje się do recyklingu (II kwartał 2020).
Nasze opakowania zawierają nawet do 30% tworzywa z recyklingu poprodukcyjnego.

Mniej plastiku

Zmniejszamy gramaturę i optymalizujemy pojemność opakowań, a także rezygnujemy z dodatkowego zabezpieczania kartoników celofanem. Te rozwiązania pozwoliły na ograniczenie zużycia plastiku o 2,3 tony tylko w I kwartale 2020 r.

Opakowania z biotworzyw

Dla nowych projektów staramy się wybierać opakowania wytworzone z surowców odnawialnych, takich jak trzcina cukrowa, bambus czy bawełna.

Innowacyjne rozwiązania opakowaniowe

Przykładem takich działań jest linia „Jestem Eco” oparta na koncepcji wymiennych wkładów do kremów.

Kartoniki FSC

Wykorzystujemy kartoniki wyprodukowane z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC oraz materiałów z recyklingu. Oznacza to, że surowiec do produkcji papieru został pozyskany w sposób zrównoważony – w miejsce każdego wyciętego drzewa zostało zasadzone nowe.

Kartoniki z makulatury

Niektóre produkty zapakowane są w kartoniki z makulatury.

Ponowne wykorzystywanie

Odzyskujemy i ponownie wykorzystujemy w procesie logistycznym opakowania kartonowe oraz folie opakowaniowe pochodzące z dostaw opakowań i surowców.

Przyszłość

Prowadzimy wspólne badania z jednostkami naukowymi nad wykorzystaniem w opakowaniach surowców biodegradowalnych i pochodzenia naturalnego.